Судовий збір за подання апеляційних та касаційних скарг залежить від суми, яку платить заявник ще в першій інстанції. Судовий збір за звернення до суду першої інстанції напряму залежить від розміру мінімальної заробітної плати станом на 1 січня поточного року.
На практиці виникає ситуація, коли позовна заява була подана у минулому році і розмір мінімальної заробітної плати був наприклад Х грн., а скарга подається у цьому році і розмір мінімальної заробітної плати становить ХХ грн. Виникає питання, за яким розміром мінімальної заробітної плати треба обрахувати суму судового збору при зверненні до вищих інстанцій.
Згідно з правовою позицією Верховного Суду України – за старими. Так, Судова палата у господарських справах розглядаючи справу №3-283гс16 від 13 квітня 2016 року постановила, що розмір касаційного збору у справі, позов по якій подано до 1 вересня 2015 року, має обраховуватися від суми, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Забезпечуючи єдність судової практики, Судова палата у господарських справах виходила із такого. Заявник вперше звернувся до суду у липні 2015 року з двома немайновими вимогами та зі сплатою судового збору у відповідному розмірі (1 немайнова вимога – 1 розмір мінімальної заробітної плати). Оскаржуючи рішення попередніх інстанції заявником касаційну скаргу подано у 2016 році, коли вже був встановлений інший розмір мінімальної заробітної плати і розраховувати розмір збору за подання касаційної скарги слід від суми судового збору сплаченого за подання позовної заяви до суду першої інстанції.
Із повним текстом постанови Верховного Суду України у цій справі можна ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень або скориставшись лінком