flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Інформація для маломобільних груп населення

        У 1992 році Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів, який щорічно відзначається в Україні.

        Люди з особливими потребами є повноцінними членами нашого суспільства і потребують постійної уваги до своїх проблем.

        Відповідно до положень статті 3 Конституції України - людина, її життя і здоров'я, недоторканність та безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність.

        Відповідно до частини третьої статті 7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» судова система має забезпечувати доступність правосуддя для кожної особи в порядку, встановленому Конституцією та законами України. Це, зокрема, стосується й безперешкодного доступу до приміщень судів осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення.

        З метою доступності особам з особливими фізичними потребами до правосуддя господарським судом Одеської області постійно вживаються відповідні заходи.

        З урахуванням потреб людей з обмеженими фізичними можливостями вхід до суду облаштований відповідно до вимог державних будівельних норм пандусом з поручнями.

        При вході у приміщення адміністративного будинку в якому розміщений господарський суд Одеської області в зоні досяжності людини, яка сидить в кріслі-візку, встановлено кнопку виклику персоналу (охорони).

 

        У суді забезпечено безперешкодний доступ до залів судових засідань, які находиться на першому поверсі, що значно полегшує особам з інвалідністю захистити свої порушені права.

        З метою покращення доступності до суду громадян з обмеженими можливостями судом на скляні міжповерхові двері нанесено маркування у вигляді контрастних смуг для орієнтації людей із вадами зору.

        Господарським судом Одеської області з метою сприяння та забезпечення рівного доступу до правосуддя особам з обмеженими можливостями та громадян похилого віку наказом керівника апарату суду від 15.05.2015р. №20 визначено відповідальними особами за доступ до палацу правосуддя маломобільних та інших груп населення судових розпорядників Господарського суду Одеської області.

 

Особа, уповноважена на забезпечення доступу до суду:

Старший судовий розпорядникКожухарь Євгеній Іванович

 

тел. 0(482)30-79-96

для електронного листування hotline@od.arbitr.gov.ua .

 

Заява на проведення засідання у залі, призначеному для осіб з обмеженими можливостями