Задати питання
flag Судова влада України

Інформація для маломобільних груп населення

        У 1992 році Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів, який щорічно відзначається в Україні.

        Люди з особливими потребами є повноцінними членами нашого суспільства і потребують постійної уваги до своїх проблем.

        Відповідно до положень статті 3 Конституції України - людина, її життя і здоров'я, недоторканність та безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність.

        Відповідно до частини третьої статті 7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» судова система має забезпечувати доступність правосуддя для кожної особи в порядку, встановленому Конституцією та законами України. Це, зокрема, стосується й безперешкодного доступу до приміщень судів осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення.

        З метою доступності особам з особливими фізичними потребами до правосуддя господарським судом Одеської області постійно вживаються відповідні заходи.

        З урахуванням потреб людей з обмеженими фізичними можливостями вхід до суду облаштований відповідно до вимог державних будівельних норм пандусом з поручнями.

        При вході у приміщення адміністративного будинку в якому розміщений господарський суд Одеської області в зоні досяжності людини, яка сидить в кріслі-візку, встановлено кнопку викликуперсоналу (охорони).

 

 

        У суді забезпечено безперешкодний доступ до залів судових засідань, які находиться на першому поверсі, що значно полегшує особам з інвалідністю захистити свої порушені права.

        З метою покращення доступності до суду громадян з обмеженими можливостями судом на скляні міжповерхові двері нанесено маркування у вигляді контрастних смуг для орієнтації людей із вадами зору.

        Господарським судом Одеської області з метою сприяння та забезпечення рівного доступу до правосуддя особам з обмеженими можливостями та громадян похилого віку наказом керівника апарату суду від 15.05.2015р. №20 визначено відповідальними особами за доступ до палацу правосуддя маломобільних та інших груп населення судових розпорядників господарського суду Одеської області.

 

Контактні дані відповідальних осіб (судовий розпорядник за посадою) за  доступ до палацу правосуддя маломобільних та інших груп населення: тел. (0482)307-996.

 

Заява на проведення засідання у залі, призначеному для осіб з обмеженими можливостями