Нещодавно господарський суд Одеської області проінформував громадськість про тиск на суд при розгляді справи «ринок «Успіх»» шляхом проведення спланованих акцій порушення громадського порядку під будівлею суду із застосуванням засобів впливу з метою прийняття судом неправомірного рішення по даній справі.
Нагадуємо, що попереднє судове засідання по справі, яке було призначене на 25.04.2016 о 09 год. 30 хв., не відбулося з причин масових порушень правопорядку до початку судового засідання.
Чергове судове засідання по справі №916/285/16 («ринок «Успіх»») призначено судом на 18.05.2016 о 14 год. 30 хв.
Численні правопорушення, як то здійснення нападу на суддю, блокування руху транспортних засобів, неодноразові повідомлення про наявність вибухових пристроїв у приміщенні суду, які мають місце під час розгляду даної справи, є грубим та неприпустимим втручання у роботу суду.
Виходячи з вищезазначеного, господарський суд Одеської області наголошує на тому, що усі ці дії мають на меті зрив судових засідань по зазначеній справі та порушують право учасників процесу на справедливий суд не тільки по справі «ринок «Успіх»», а й по іншим справам, які перебувають в провадженні як господарського суду Одеської області так і Одеського апеляційного господарського суду.
Акцентуємо увагу на тому, що за фактом подій, які мали місце 25.04.2016р., органом досудового розслідування Шевченківського відділення поліції Приморського відділу поліції в м. Одесі Головного управління Національної поліції в Одеській області внесено відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12016161500000982 (кваліфікація Кримінального кодексу України ч.1 ст.376 „Втручання в діяльність судових органів”). Наразі, за даним фактом триває слідство.
Конкретні випадки грубого втручання у суддівську діяльність порушують конституційні принципи незалежності та недоторканності суддів, адже Конституція України проголошує, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, в якій визнається і діє принцип верховенства права!
Статтею 6 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» встановлено, що втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповагу до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації в будь-якій формі з метою завдання шкоди авторитету суддів чи впливу на безсторонність суду забороняється і тягне за собою відповідальність, установлену законом.
Господарський суд Одеської області звертає увагу на неприпустимість подібних дій у судах та усвідомлення подальшої відповідальності за вчинення протиправних дій по відношенню до суду, його працівників та суддів.
Зокрема, згідно з кримінальним законодавством втручання в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов'язків або добитися винесення неправосудного рішення є злочином проти правосуддя (ст. 376 КК України).
Об’єктивна сторона злочину характеризується лише активною поведінкою - діями, які виявляються у втручанні в будь-якій формі (спосіб) у діяльність судді. За частиною 1 ст.376 КК карається злочин із формальним складом, який визнається закінченим з моменту здійснення самого втручання незалежно від того, чи перешкодив цим винний виконанню суддею службових обов’язків і чи домігся винесення неправосудного рішення.
Санкція ст.376 КК України передбачає покарання у виді штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців.
Ті самі дії, якщо вони перешкодили запобіганню злочину чи затриманню особи, яка його вчинила, або вчинені особою з використанням свого службового становища, -караються позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років.
Передбачено також кримінальну відповідальність за погрозу або насильство щодо судді, умисне знищення або пошкодження його майна, посягання на його життя або здійснення таких самих дій щодо близьких родичів судді у зв'язку з його діяльністю, пов'язаною зі здійсненням правосуддя (ст.ст. 377,378,379 КК України).
Так, за санкцією ст.377 КК України, умисне заподіяння судді або його близьким родичам побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку з їх діяльністю, пов'язаною із здійсненням правосуддя, - карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до шести років. Умисне заподіяння судді тяжкого тілесного ушкодження у зв'язку з їх діяльністю, пов'язаною із здійсненням правосуддя, - карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років.
Шановні громадяни, будьте виваженими приймаючи участь у сумнівних масових заходах, особливо коли вони мають передбачуваний протизаконний намір!!!