flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Участь працівників апарату у тренінгу

25 квітня 2016, 17:59

  

Громадською організацією „Центр соціальної адаптації” за підтримки проекту USAID на базі Одеського окружного адміністративного суду проведено декілька заходів для представників судів Одещини, Черкащини та Миколаївщини.
Проведення першого заходу, а саме круглого столу на тему ”Стан виконання рекомендацій наданих судам Черкаської та Одеської областей за результатами опитувань відвідувачів судів за методикою карток громадянського звітування”,  відбулося 21 квітня 2016 року.
Участь у ньому прийняли голова правління ГО „Центр соціальної адаптації” - Геннадій Мельниченко, голова Апеляційного суду Черкаської області - Володимир Бабенко, голова Одеського окружного адміністративного суду - Олег Глуханчук, суддя Київського районного суду м. Одеси – Володимир Петренко, керівник апарату Одеського окружного адміністративного суду – Ольга Пасічник, начальник ТУ ДСА України в Одеській області - Володимир Куценко, в.о. начальника ТУ ДСА України в Черкаській області - Тетяна Копитіна, радник з питань зв’язків з громадянським суспільством Проекту USAID «Справедливе правосуддя» - Марина Руденко.
Від господарського суду Одеської області в заході прийняли участь прес-секретар суду Войтова Вікторія Олександрівна та головний спеціаліст аналітично-інформаційного відділу Смолієнко Марина Ігорівна.
Вітальними словами захід відкрив голова правління ГО „Центр соціальної адаптації” Геннадій Мельниченко та зазначив, що відсутній документ, в якому чітко було визначено критерії оцінки судів, тому ті напрацювання, які існують – це напрацювання громадських організацій, представників громадськості та судів.
Керівник апарату Одеського окружного адміністративного суду Ольга Пасічник відзначила, що виконуючи повсякденну роботу не завжди помічаєш недоліки, тому завдяки карткам громадянського звітування громадяни нам можуть сказати про реальний стан речей.
Соціологом проекту, експертом ГО „Центр соціальної адаптації” Михайлом Васютою  зазначено про результати проведеного аналізу виконання рекомендацій наданих судам за результатами проведення опитування у досліджуваних судах Одеської області у 2015 році за методологією КГЗ.
Загалом, під час проведення оцінки рівня задоволеності громадян якістю окремих аспектів функціонування судів Одеської області 27 досліджуваним судам, які приймали участь у даному проекті, було надано 114 рекомендацій.
Усі рекомендації групувалися за:
1.Станом прийняття рекомендації судом
2.Станом виконання рекомендації
3.Характеристикою складності виконання рекомендації.
Усі надані рекомендації групувалися по вимірах оцінки якості роботи суду. Загалом було визначено сім вимірів оцінки якості функціонування суду, кожен із досліджуваних вимірів складається із індикаторів(показників).
Михайлом Васютою зазначено, що Апеляційний, Адміністративні та Господарські суди прийняли усі 100% наданих їм рекомендацій.
 
Якщо розглядати стан виконання рекомендацій у залежності від суду області, варто відзначити, що більше половини наданих рекомендацій виконали в повному обсязі: Апеляційний, Адміністративні та Господарські суди Одеської області.
 
За наслідком аналізу виконання рекомендацій наданих судам за результатами опитування за методологією КГЗ у судах Одеської області можна дійти наступних висновків:
- Найбільше рекомендацій досліджуваним судам Одеської області було надано по Виміру «Зручність та комфортність перебування у суді».
- Апеляційний, Адміністративні та Господарські суди прийняли усі 100% наданих їм рекомендацій.
- Найбільшу кількість рекомендацій виконують Апеляційні, Господарські та Адміністративні суди.
- Без додаткових ресурсів можуть бути виконані найбільше рекомендацій із вимірів:
«Сприйняття роботи судді»
«Сприйняття роботи працівників апарату суду»
«Дотримання термінів судового розгляду».
- При наявності додаткових ресурсів може бути виконано приблизно 50% наданих рекомендацій по вимірах «Зручність та комфортність перебування у суді» та «Доступність до суду».
- Загалом по області виконано в повному обсязі 40% із усіх рекомендацій.
- Апеляційний, Господарські та Адміністративні суди області мають значно вищий відсоток виконання рекомендацій у порівнянні із місцевими судами.
- Із усіх прийнятих судами рекомендацій не виконаними є 13,6%.
- Із усіх виконаних рекомендацій найбільше стосувалося:
«Сприйняття роботи працівників апарату суду»
«Сприйняття роботи судді»
«Повноти та ясності інформації у судах».
- Рекомендації котрі стосувалися доступності осіб із інвалідністю найбільше є виконаними Апеляційними, Господарськими та Адміністративними судами.
 
21 та 22 квітня присутні на тренінгу по застосуванню Системи оцінювання роботи суду (СОРС) та проведення опитувань громадян-учасників судових проваджень за методологією карток громадянського звітування (далі - КГГЗ) мали змогу підвищити обізнаність щодо міжнародних стандартів роботи суду, підвищити знання та навички з оцінювання роботи суду та практичного застосування СОРС, з проведення опитувань відвідувачів судів за методологією КГЗ. Також, в рамках тренінгу було вивчено інструменти оцінювання якості роботи суду, методологію карток громадянського звітування, етапи проведення дослідження тощо.
Важко переоцінити вклад зовнішнього оцінювання судів у якість функціонування судової системи, що надає керівництву можливість отримати інформацію про поточну ситуацію, обґрунтовувати поточні та стратегічні рішення, проводити моніторинг інновацій тощо. Адже, оцінювання роботи суду кінцевою метою має підвищення продуктивності, ефективності та якості судових процедур.