flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Голова господарського суду Одеської області в прямому ефірі надав інтерв’ю щодо судової реформи в Україні

06 серпня 2015, 16:59
Голова господарського суду Одеської області Петров Володимир Степанович 5 серпня 2015 року надав інтерв’ю місцевому телеканалу „Репортер” щодо судової реформи в Україні та проблемах українського правосуддя зокрема.
Під час прямого ефіру було обговорено чимало питань, які цікавлять не тільки юристів, але й пересічних громадян, зокрема, щодо запропонованих змін до Конституції України в частині формування Вищої ради юстиції.
Як було зазначено Володимиром Степановичем, Вищу раду юстиції пропонується перейменувати в Вищу раду правосуддя, яка має формуватися з більшості суддів (це і діючі судді, і судді у відставці), частина з яких буде обиратися з’їздом суддів України, голова Верховного Суду України входитиме за посадою, частину назначатиме Президент України та інші особи.
Також обговорено питання щодо часткового зняття суддівської недоторканності і які наслідки це матиме для незалежності суддів.
Володимир Степанович висловив свою думку і з приводу позбавлення права Конституційного Суду України тлумачити норми Законів України в контексті судової реформи: „Судочинство здійснюється Конституційним Судом України та судами загальної юрисдикції. Повноваження Конституційного Суду України встановленні Законом України „Про Конституційний Суд України”. На мою думку, позбавити Конституційний Суд України права тлумачити закони напевно є неможливим, адже ми всі сьогодні намагаємося прийти до єдиної практики”.
 
Обговорено також збільшення віку з якого особа може стати професійним суддею, та щодо скасування п’ятирічного терміну для особи, яка призначена на посаду судді.
„Робота судді - це не стільки знання законів, як досвід, життєвий досвід. Звичайно кожна людина індивідуальна, і деякі в 25 років досить мудрі. Про те, якщо ми беремо середньостатистичну людину, то це дійсно замало для розгляду складних справ. Суддями не народжуються, і школа суддів не виховує суддів, вона виховує юристів, які можуть застосувати той чи інший закон. Тому, процес становлення судді складає приблизно п’ять років і він дійсно є необхідним” – зазначив Володимир Степанович.
 

Переглянути запис прямого ефіру „Судова реформа в Україні” тут.