Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні 13 грудня в Господарському суді Одеської області за сприяння та підтримки Південно-західного апеляційного господарського суду відбувся Круглий стіл з питань банкрутства, тема якого – „Банкрутство: реалії та перспективи”.
В заході прийняли участь судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, судді господарських судів Одеської, Херсонської та Миколаївської областей, судді адміністративної та загальної юрисдикції, науковці, представники головного територіального управління юстиції в Одеській області, представники державного органу з питань банкрутства, представники податкової сфери, адвокати та арбітражні керуючі.
Метою проведення Круглого столу в Господарському суді Одеської області стало вивчення та аналіз норм Кодексу з процедур банкрутства, обговорення актуальних питань неспроможності та проблем розгляду справ про банкрутство.
Розпочався Круглий стіл з вступного слова голови Господарського суду Одеської області Петрова Володимира Степановича, який зауважив про важливість і необхідність проведення такого заходу, приймаючи до уваги прийняття Верховною Радою України Кодексу з процедур банкрутства. Також присутніх привітали судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Погребняк Володимир Яковлевич та Жуков Сергій Вікторович, Ткаченко Ніна Григорівна, Пєсков В’ячеслав Геннадійович за допомогою відеоконференц зв’язку. Дистанційно долучились до обговорення нового Кодексу судді та голови Господарського суду Херсонської області та Господарського суду Миколаївської області.
Захід включав в себе три сесії:
Після кожної із сесій між учасниками та доповідачами відбувалось жваве обговорення тем доповідей.
Спікерами Круглого столу виступили: суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Жуков Сергій Вікторович, який окреслив 15 новел Кодексу з процедур банкрутства щодо юридичних осіб.
Завідувач кафедри господарського права і процесу Національного університету «Одеська юридична академія», доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрНУ України Подцерковний Олег Петрович розповів про нововведення Кодексу щодо банкрутства фізичних осіб.
Професор Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, доктор юридичних наук Степанова Тетяна Валеріївна розмірковувала про відповідність Кодексу з процедур банкрутства правилам юридичної техніки та вимогам кодифікації.
Суддя Одеського апеляційного господарського суду Богатир Костянтин Вікторович зупинився на проблемних аспектах продажу майна в процедурі банкрутства.
Судді Господарського суду Одеської області, які входять до складу колегії з розгляду справ про банкрутство Грабован Лілія Іванівна, Антощук Світлана Іванівна, Найфлейш Володимир Давидович висвітлили теми стосовно розгляду заяв з майновими вимогами до боржника у справах про банкрутство, участь фізичних осіб у справах про банкрутство та наголосили на функціях суду в процедурах банкрутства.
Також начальник відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції в Одеській області Іллін Олексій Миколайович розповів про проблематику виконання обов’язків арбітражним керуючим та арбітражні керуючі Данилов Артем Іванович, Колмикова Тетяна Олександрівна обговорили такі принципи в діяльності арбітражного керуючого, як принцип повноти дій ліквідатора та незалежності арбітражного керуючого.
Підводячи підсумки Круглого столу, голова суду наголосив, що такі заходи безперечно необхідні та мають позитивний вплив на якість розгляду справ про банкрутство, формування єдиної практики застосування законодавства у сфері банкрутства та досягненні його мети – відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, задоволення вимог кредиторів.