flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Процедура врегулювання спору за участю судді: застосування зарубіжного досвіду в практиці національних судів

02 липня 2019, 18:12

В українських судах до процедури врегулювання спору за участю судді почали звертатися з грудня 2016 року.  Враховуючи, що цей інститут є новелою у судочинстві, постає необхідність широкого обговорення та обміну знаннями, практичними навиками серед юридичної спільноти, у тому числі серед суддів, адвокатів, науковців.

Так, сьогодні, у місті Одесі Українсько-канадським проектом підтримки судової реформи було проведено круглий стіл на тему: «Застосування процедури  врегулювання спору за участі судді: канадська модель в практиці українських судів». У заході взяв участь й голова Господарського суду Одеської області Володимир Петров, який під час свого виступу зробив акцент на актуальних та проблемних питаннях даної процедури, разом з тим вказавши можливі шляхи вирішення та вдосконалення процедури врегулювання спору за участю судді. Розповів про досвід застосування вказаної процедури Господарським судом Одеської області.

Слід зазначити, що програма заходу була насичена, а учасники дуже активні під час обговорення проблемних питань. Так, в ході проведення круглого столу було обговорено питання запровадження процедури врегулювання спору за участі судді в судах Одеси та Івано-Франківська в рамках канадського-українського проекту «Освіта суддів – для економічного розвитку» 2012-2016рр.

Також були розглянуті наступні  питання: перші спроби застосування процедури врегулювання спору за участі судді – застосування на практиці національних судів; зміцнення правової культури в частині вказаної процедури в юридичному середовищі.

В коло дискусій потрапило й обговорення застосування процедури врегулювання спору за участю судді також в адміністративному судочинстві, приділено увагу шляхам налагодження діалогу з державними органами й органами місцевого самоврядування.

Отже, представниками професійної спільноти: суддями, адвокатами, науковцями, представниками органів владних повноважень, було широко обговорено проблемні та нагальні питання, запропоновано шляхи успішного розвитку процедури врегулювання спору за участі судді в практиці застосування судами.