Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні, 07 листопада 2018 року, набрав чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги», який спрямований на реформування національної нормативної бази у сфері електронного цифрового підпису шляхом імплементації законодавства Європейського Союзу, розбудову єдиного простору довіри на основі системи електронних довірчих послуг.
У Законі України «Про електронні довірчі послуги» визначені:
Зокрема, нормативно-правовим актом запроваджуються такі механізми як електронна ідентифікація, електронний підпис, електронна печатка, електронна позначка часу, реєстрована електронна доставка, інтероперабельність тощо.
Даним Законом вносяться зміни до наступних нормативно-правових актів: ЗУ «Про Національний банк України»; ЗУ «Про електронні документи та електронний документообіг» та ЗУ «Про Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України». В свою чергу, ЗУ "Про електронний цифровий підпис" втрачає чинність.
Передбачається, що впровадження Закону підсилить інтеграцію нашої держави у світовий електронний інформаційний простір, а разом з тим посприяє:
- проведенню ефективної державної політики у сферах електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації;
- сприятливим умовам для сфер електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації;
- функціональній сумісності і технологічній нейтральності національних технічних рішень, а також не допустить їх дискримінації;
- забезпеченню рівних можливостей для доступу до електронних довірчих послуг та захисту прав їх суб’єктів.
З текстом Закону можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Верховної Ради України за посиланням: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2155-19