Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Нерідко судове рішення називають актом реалізації судової влади, а тому можна сміливо сказати, що саме написання якісного тексту судового рішення являє собою основний критерій якості правосуддя.
Найважливіша мета написання судового рішення полягає у тому, щоб надати сторонам письмовий виклад рішення суду. Таким чином, суддя повинен усвідомлювати практичні та юридичні наслідки рішення і чітко вказати на них у тексті рішення.
22 червня у місті Києві Національною школою суддів України у співпраці з програмою USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» було проведено тренінг для тренерів з викладання курсу для кандидатів на посаду судді на тему: «Написання судових рішень у господарську судочинстві».
Метою проведення тренінгу для тренерів є формування викладацького складу Національної школи суддів України з викладання тренінгу для кандидатів на посаду судді на вищезазначену тему.
Участь у тренінгу взяв голова Господарського суду Одеської області Володимир Петров.
Зміст тренінгу складався з навчальних модулів, що розкривають загальні питання та особливості написання судових рішень у господарському судочинстві, особливості мови та стилю написання судових рішень, вмотивування та обґрунтування з метою забезпечення їх відповідності міжнародним стандартам тощо. Навчальні матеріали модулів включали в себе як теоретичні методи навчання (міні-лекції з використанням презентацій, перегляд навчальних відеоматеріалів, обговорення проблемних питань), так й індивідуальні та групові практичні завдання, тестування.
Після завершення тренінгу для тренерів учасники отримали сертифікати Національної школи суддів України.