flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Інформація для представників ЗМІ

Господарський суд Одеської області приділяє значну увагу взаємодії зі ЗМІ. Так взаємодія Господарського суду Одеської області із вітчизняними та зарубіжними засобами масової інформації відбувається відповідно до Конституції України, Господарського процесуального кодексу України, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні у засобах масової інформації», «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про телебачення і радіомовлення», «Про інформаційні агентства».

Представники ЗМІ, присутні на відкритому судовому засіданні, можуть використовувати портативні аудіотехнічні засоби відповідно до законодавства України.

Проведення в залі судових засідань фото- і кінозйомки, теле-, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання по радіо і телебаченню допускаються на підставі ухвали суду за наявності згоди на це осіб, які беруть участь у справі, крім тих, які є суб’єктами владних повноважень.

Відвідування судових засідань суду представниками ЗМІ можливе:

- без попередньої акредитації за пред’явленням службового посвідчення;

- представники іноземних ЗМІ – за акредитаційною карткою, виданою у прес-службі Міністерства закордонних справ України.

 

До уваги представників засобів масової інформації Російської Федерації:

Акредитація журналістів на публічні заходи здійснюватиметься відповідно до Постанови Верховної Ради України від 12 лютого 2015 року № 185-VIII «Про тимчасове припинення акредитації журналістів та представників деяких засобів масової інформації Російської Федерації при органах державної влади України».

 

Представники ЗМІ, присутні на судовому засіданні, повинні дотримуватися загальних правил поведінки у судовому засіданні, вимог процесуального законодавства, виконувати вказівки головуючого судді та судового розпорядника, не порушувати права інших осіб, не заважати здійсненню правосуддя.

Інформування представників ЗМІ про заходи, які проводитиме Суд, відбувається шляхом завчасного розміщення на офіційному веб-сайті та на сторінці суду у соціальній мережі Facebook прес-анонсів та розсилання їх на електронні адреси акредитованих ЗМІ.

Акредитація - це реєстрація працівників ЗМІ, незалежних журналістів і технічних працівників.

(посилання) Заява про акредитацію.