flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Доступ громадськості до суду

Підвищення та підтримка високого рівня довіри громадськості до суду є одним з пріоритетних завдань Господарського суду Одеської області, адже судова система повинна спиратися на повагу, довіру та впевненість всіх громадян в її незалежності, безсторонності та ефективності. А відкритість суду, в свою чергу, це запорука довіри громадян до правосуддя.

Прийняття Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Закону України «Про звернення громадян», послужило основою забезпечення прав громадян на вільний доступ до органів державної влади і отримання інформації щодо їхньої діяльності.

Метою Закону України «Про доступ до публічної інформації» є забезпечення прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації. Цей Закон містить перелік гарантій забезпечення права на доступ до публічної інформації, регламентує процедуру доступу до неї, надає визначення таким поняттям, як конфіденційна, таємна та службова інформація, визначає механізм оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації.

Відповідно до Закону України «Про інформацію», основними принципами інформаційних відносин є:

Закон України «Про звернення громадян» регулює питання практичної реалізації громадянами України права вносити в органи державної влади та органи місцевого самоврядування пропозиції про поліпшення їхньої діяльності, викривати недоліки в роботі та оскаржувати дії посадових осіб.

 

Громадськість може представляти свої інтереси та впливати на реалізацію повноважень суду шляхом: