Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
СУДОВИЙ НАКАЗ
"18" березня 2024 р. |
м. Одеса |
Справа № 916/1074/24 |
Господарський суд Одеської області у складі судді Шаратова Ю.А. розглянувши заяву (вх. № 1100/24 від 13.03.2024) стягувача – Акціонерного товариства Комерційного банку “Приватбанк” (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д, код ЄДРПОУ 14360570) до боржника – Фізичної особи-підприємця Корнієнко Олександра Вікторовича (75331, Херсонська обл., Новотроїцький р-н, с. Горностаївка, вул. Затиса, буд. 77, ідентифікаційний номер 3379103894)
про видачу судового наказу за вимогою про стягнення заборгованості за Договором від 22.11.2018 в розмірі 57 088,51 грн., з якої 55 268,61 грн. – заборгованість за кредитом, 1 819,90 грн. - заборгованість за відсотками за користування кредитом
в с т а н о в и в:
Акціонерне товариство Комерційний банк “Приватбанк” звернулось до Господарського суду Одеської області із заявою (вх. № 1100/24 від 13.03.2024) про видачу судового наказу про стягнення з боржника – Фізичної особи-підприємця Корнієнко Олександра Вікторовича заборгованості за Договором від 22.11.2018 в розмірі 57 088,51 грн., з якої 55 268,61 грн. – заборгованість за кредитом, 1 819,90 грн. - заборгованість за відсотками за користування кредитом.
Заявник зазначає, що 22.11.2018 Фiзична особа-пiдприємець Корнієнко Олександр Вікторович (далі – Боржник) підписав заяву про надання Кредиту за послугою “Кредитний ліміт на поточний рахунок фізичної особи-підприємця “Підприємницький” шляхом встановлення кредитного ліміту на рахунку 26006055760358 на умовах, які зазначені в заяві (далі – Заява).
Підписанням цієї Заявки Клієнт на підставі ст. 634 Цивільного кодексу України у повному обсязі приєднується до Умов та Правил надання послуги “Кредитний ліміт на поточний рахунок фізичної особи-підприємця “Підприємницький”, що розміщені на офіційному сайті АТ КБ “ПРИВАТБАНК” у мережі Інтернет за адресою https://privatbank.ua/terms, та які разом із Заявою на відкриття рахунку та анкетою про приєднання до Умов та Правил надання банківських послуг (далі - Умови), цією Заявкою становлять кредитний договір між Банком та Клієнтом, примірник якого Клієнт отримав шляхом самостійного роздрукування.
Заявник зазначає, що підписанням цієї Заявки Клієнт висловлює свою пряму і безумовну згоду на встановлення Банком будь-якого розміру Кредитного ліміту за послугою “Кредитний ліміт на поточний рахунок фізичної особи-підприємця “Підприємницький”. Розмір Ліміту може бути змінений Банком в односторонньому порядку, передбаченому Умовами, у разі зниження надходжень грошових коштів на поточний рахунок або настання інших факторів, передбачених внутрішніми нормативними документами Банку.
Підписанням цієї Заявки Клієнт висловлює свою пряму і безумовну згоду на встановлення Банком будь-якого розміру Кредитного ліміту за послугою “Кредитний ліміт на поточний рахунок фізичної особи-підприємця “Підприємницький”. Розмір Ліміту може бути змінений Банком в односторонньому порядку, передбаченому Умовами, у разі зниження надходжень грошових коштів на поточний рахунок або настання інших факторів, передбачених внутрішніми нормативними документами Банку.
Заявник зазначає, що Кредитний договір вступає в силу з моменту підписання Клієнтом цієї Заявки шляхом накладення електронного цифрового підпису у Приват24 для бізнесу.
Відповідно до 3.2.6.1.4. Клієнт приєднується до Договору шляхом підписання Заяви на відкриття рахунку та анкети про приєднання до Умов і Правил надання банківських послуг та Заявки на отримання послуги “Кредитний ліміт на поточний рахунок фізичної особи-підприємця “Підприємницький” (далі — Заявка) в Приват24 для бізнесу із використанням кваліфікованого електронного підпису (далі — КЕП), що разом з цими Умовам та Правилами становлять Кредитний договір.
Клієнт Банку, який приєднався до Умов та Правил надання банківських послуг в повному обсязі шляхом підписання іншої заяви або документа та має відкритий поточний рахунок в Банку, приєднується до Послуги шляхом підписання Заявки в Приват24 для бізнесу із використанням КЕП. Приєднання до цього Договору є прямою і безумовною згодою Клієнта щодо встановлення Банком будь-якого розміру Кредитного ліміту.
У відповідності з ч. 2. ст. 639 Цивільного кодексу України - якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася.
Відповідно до п. 3.2.6.1.5. Ліміт встановлюється Банком на кожний операційний день.
Розмір Ліміту розраховується відповідно до затвердженої внутрішньобанківської методики на підставі даних про рух грошових коштів по поточному рахунку, платоспроможності, кредитної історії та інших показників відповідно до внутрішньобанківських нормативів та положень і нормативних актів Національного банку України.
Відповідно до п. 3.2.6.1.7. Сторони узгодили, що Ліміт може бути змінений Банком в односторонньому порядку, передбаченому цими Умовами, у разі зниження/збільшення надходжень грошових коштів на поточний рахунок або настання інших факторів, передбачених внутрішніми нормативними документами Банку.
Заявник зазначає, що приєднавшись до цих Умов, Клієнт висловлює свою згоду на те, що зміна Ліміту проводиться Банком в односторонньому порядку шляхом повідомлення Клієнта в порядку, передбаченому п. 3.2.6.1.6. цього Договору.
АТ КБ “ПриватБанк” зазначає, що свої зобов'язання за договором виконав в повному обсязі, надавши Боржнику кредитний ліміт в розмірі 60 000,00 грн.
Порядок розрахунків згідно з п. 3.2.6.3 Умов і Правил надання банківських послуг.
Відповідно до п. 3.2.6.3.1. За користування Кредитом Клієнт сплачує Банку комісію за управління фінансовим інструментом, далі - комісія, в розмірі, зазначеному в Тарифах Банку, що діють на момент надання Кредиту. Комісія сплачується щомісяця до 1 числа місяця, що слідує другим за місяцем, в якому виникло Дебетове сальдо, від суми максимального Дебетового сальдо, що виникло на поточному рахунку Клієнта.
Комісія, що не сплачена в строк, що зазначений в цьому пункті, вважається простроченою (крім випадків розірвання Договору згідно з п. 3.2.6.2.3.10.).
Відповідно до п. 3.2.6.3.5. Розрахунок процентів за користування Кредитом Банк проводить щоденно, починаючи з моменту виникнення на поточному рахунку Клієнта Дебетового сальдо при закритті банківського дня до повного погашення заборгованості з Кредитом за кількість днів користування кредитними коштами, виходячи з 360 днів у році. День повернення Кредиту в часовий інтервал розрахунку процентів не включається.
Сплата процентів за користування Кредитом у поточному місяці здійснюється з першого по останнє число наступного місяця.
Проценти, що несплачені в строк, що зазначений в абз.3 цього пункту, вважаються простроченими (крім випадків розірвання Договору згідно з п. 3.2.6.2.3.10).
Відповідно до п. 3.2.6.3.8. Погашення Кредиту, сплата процентів та комісії здійснюється в національній валюті України.
Заявник зазначає, що у зв’язку з зазначеними порушеннями зобов’язань за Договором обслуговування кредитних лімітів на поточному рахунку Боржник станом на 16.02.2024 року має заборгованість – 57 088,51 грн., яка складається з наступного:
- 55 268,61 грн. - заборгованість за кредитом;
- 1 819,90 грн. - заборгованість по процентам за користування кредитом.
Згідно із частиною першою статті 148 Господарського процесуального кодексу України судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З урахуванням змісту статті 154 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом п’яти днів з дня її надходження. Розгляд проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника. За результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу. Судовий наказ оскарженню в апеляційному порядку не підлягає, проте може бути скасований в порядку, передбаченому цим розділом.
Згідно із пунктом 7 частини першої статті 155 Господарського процесуального кодексу України під час розгляду вимог в порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.
Пунктом 6 частини першої статті 155 Господарського процесуального кодексу України у судовому наказі зазначається сума судових витрат, що сплачена заявником і підлягає стягненню на його користь з боржника.
Згідно із пунктом 2 частини першої статті 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, – на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Відповідно до частин першої та другої статті 157 Господарського процесуального кодексу України боржник має право протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі.
Згідно із частиною першою статті 159 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п’яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.
Відповідно до статті 149 Господарського процесуального кодексу України заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для подання позовної заяви.
Згідно із частиною сьомою статті 147 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” від 02.06.2016 № 1402-VIII у разі неможливості здійснення правосуддя судом з об'єктивних причин під час воєнного або надзвичайного стану, у зв'язку зі стихійним лихом, військовими діями, заходами щодо боротьби з тероризмом або іншими надзвичайними обставинами може бути змінено територіальну підсудність судових справ, що розглядаються в такому суді, за рішенням Вищої ради правосуддя, що ухвалюється за поданням Голови Верховного Суду, шляхом її передачі до суду, який найбільш територіальне наближений до суду, який не може здійснювати правосуддя, або іншого визначеного суду. У разі неможливості здійснення Вищою радою правосуддя такого повноваження воно здійснюється за розпорядженням Голови Верховного Суду. Відповідне рішення є також підставою для передачі усіх справ, які перебували на розгляді суду, територіальна підсудність якого змінюється.
Верховний Суд розпорядженням від 18.03.2022 № 11/0/9-22 змінив територіальну підсудність судових справ Господарського суду Херсонської області на Господарський суд Одеської області.
Враховуючи викладене, а також положення статей 11, 16, 509, 525, 526, 530, 626, 629 Цивільного кодексу України, заявлені АТ КБ “Приватбанк” вимоги про стягнення заборгованості за Договором від 22.11.2018 в розмірі 57 088,51 грн., з якої 55 268,61 грн. – заборгованість за кредитом, 1 819,90 грн. - заборгованість за відсотками за користування кредитом – підлягають задоволенню з покладанням на боржника витрат по сплаті судового збору в розмірі 242,24 грн.
Керуючись статтями 147, 148, 154, 155 Господарського процесуального кодексу України
НАКАЗАВ:
Стягнути з Фізичної особи-підприємця Корнієнко Олександра Вікторовича (75331, Херсонська обл., Новотроїцький р-н, с. Горностаївка, вул. Затиса, буд. 77, ідентифікаційний номер 3379103894) на користь Акціонерного товариства Комерційного банку “Приватбанк” (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д, код ЄДРПОУ 14360570) 55 268,61 грн. (п'ятдесят п'ять тисяч двісті шістдесят вісім гривень 61 коп.) – заборгованості за кредитом, 1 819,90 грн. (одна тисяча вісімсот дев'ятнадцять гривень 90 коп.) – заборгованості за відсотками за користування кредитом та витрати на сплату судового збору – 242,24 грн. (двісті сорок дві гривні 24 коп.).
Стягувач: Акціонерне товариство Комерційний банк “Приватбанк” (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д, код ЄДРПОУ 14360570)
Боржник: Фізична особа-підприємець Корнієнко Олександр Вікторович (75331, Херсонська обл., Новотроїцький р-н, с. Горностаївка, вул. Затиса, буд. 77, ідентифікаційний номер 3379103894)
Копію судового наказу та копію заяви стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами надіслати боржнику.
Судовий наказ після набрання ним законної сили видати стягувачу.
Дата набрання судовим наказом законної сили: __________________________.
Строк пред’явлення судового наказу до виконання: ______________________.
Дата видачі судового наказу стягувачу: ________________________________.
Суддя Шаратов Юрій Анатолійович