flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги Фермерському господарству “Богуслав-Земля” (75010, Херсонська обл., Херсонський р-н., с. Солдатське, вул. Молодіжна,12, код ЄДРПОУ 35520962)

25 квітня 2024, 15:26

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua

___________________________________________

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

 

"22" квітня 2024 р.

м. Одеса 

Справа № 915/228/24

 

Господарський суд Одеської області у складі судді Мостепаненко Ю.І., розглянувши матеріали (вх. № 1750/24)

позовної заяви Управління каналів річки Інгулець (57301, Миколаївська обл., Баштанський р-н., м. Снігурівка, вул. Центральна, 196, код ЄДРПОУ 42749093)

до відповідача Фермерського господарства “Богуслав-Земля” (75010, Херсонська обл., Херсонський р-н., с. Солдатське, вул. Молодіжна,12, код ЄДРПОУ 35520962)

про стягнення 115 835 грн.

 

ВСТАНОВИВ:

 

В березні 2024 Управління каналів річки Інгулець звернулось до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою до Фермерського господарства “Богуслав-Земля”, в якій просить суд стягнути з відповідача 115 835 грн. – заборгованості, а також суму судових витрат.

В обґрунтування позовної заяви позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов укладеного між сторонами договору про надання послуг №23 від 18.05.2023 року в частині повної та своєчасної оплати за отримані послуги.

Також, позивачем у резолютивній частині позовної заяви викладено клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.

Ухвалою Господарського суду Львівської області від 11.03.2024 по справі № 915/228/24 матеріали позовної заяви Управління каналів річки Інгулець, на підставі ст.31 Господарського процесуального кодексу України передано за територіальною підсудністю до Господарського суду Одеської області, з огляду на те, що Верховний суд розпорядженням  № 11/0/9-22 від 18.03.2022 змінив територіальну підсудність судових справ Господарського суду Херсонської області на Господарський суд Одеської області.

За результатом автоматизованого розподілу судової справи між суддями 18.04.2024 позовну заяву по справі № 915/228/24 розподілено судді Господарського суду Одеської області Мостепаненко Ю.І.                 

Згідно ч.1 ст.176 ГПК України за відсутністю підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п’яти днів з дня надходження позовної заяви або усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Розглянувши матеріали позовної заяви, приймаючи до уваги відсутність підстав для її повернення чи відмови у відкритті провадження, суд, вважає за необхідне прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 915/228/24.

Відповідно до ч.1 ст.12 Господарського процесуального кодексу України,  господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного або позовного провадження (загального або спрощеного).

Згідно п. 2 ч.5 ст.12  Господарського процесуального кодексу України,  для цілей цього кодексу малозначними справами є, зокрема, справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.247 ГПК України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

За змістом ч.1 ст.250 ГПК України, питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

При цьому, згідно до ч.3 ст. 247 ГПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно з ч.ч.5, 7 ст. 252 ГПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п’яти днів з дня отримання відзиву.

Враховуючи, що дана справа за критерієм ціни позову (до 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб)  відноситься до малозначних справ, а обсяг та характер доказів у справі не потребують розгляду справи з повідомленням (викликом) сторін, суд зазначає, що справу №915/228/24 слід розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у порядку письмового провадження.

При цьому, виходячи з того, що вказана справа є малозначною в силу вимог ГПК України, суд не розглядає клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

 

 Керуючись ст.ст. 12, 176, 234, 247, 250, 252

Господарського процесуального кодексу України, суд

                                                           УХВАЛИВ:

 

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 915/228/24.

2. Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження. Розгляд справи здійснювати без повідомлення учасників справи у порядку письмового провадження.

3. Зробити офіційне оприлюднення оголошення щодо розгляду даної справи.

4. Запропонувати відповідачу подати відзив на позов в порядку ст.165 ГПК України, встановивши строк для надання відзиву та його надіслання позивачу протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, а також заперечення на відповідь на відзив, встановивши строк для надання заперечень та надіслання їх позивачу до 28.05.2024.

5. Запропонувати позивачу надати до суду: відповідь на відзив, встановивши строк для надання відповіді на відзив та її надіслання відповідачу до 24.05.2024.

6. Роз’яснити сторонам про можливість звернення до суду з клопотанням про призначення проведення розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін у строки, визначені ч.7 ст. 252 ГПК України.

7. Повідомити сторін щодо обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів (ЕК) у ЄСІТС для наступних категорій осіб: адвокати; нотаріуси; державні та приватні виконавці; судові експерти; арбітражні керуючі; органи державної влади; інші державні органи; органи місцевого самоврядування; інші юридичні особи. Для інших осіб реєстрація електронних кабінетів є добровільною. Серед процесуальних наслідків для осіб, які повинні були зареєструвати ЕК, але не зробили цього - залишення позовної заяви, апеляційної та касаційної скарги без руху, повернення письмової заяви (клопотання, заперечення) без розгляду, відмова у видачі судового наказу та інші. Зареєструвати Електронний кабінет можна за посиланням: https://bit.ly/3Y0uQLu.

 

Ухвала набрала законної сили  22.04.2024  та оскарженню не підлягає

 

Суддя                                                                                Ю.І. Мостепаненко