flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги Управління культури і туризму Каховської міської ради

27 лютого 2024, 14:33

  На виконання ч. 2 ст. 12-1 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” № 1207-VII від 15.04.2014 р. Господарський суд Одеської області повідомляє Управління культури і туризму Каховської міської ради про постановлення ухвали суду по справі № 916/645/24 шляхом розміщення її тексту: 

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

"26" лютого 2024 р.

м. Одеса  

Справа № 916/645/24

 

Господарський суд Одеської області у складі судді  Д’яченко Т.Г., розглянувши матеріали вх.№670/24

 

За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю “Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, буд. 1; код ЄДРПОУ 40121452)

До відповідача: Управління культури і туризму Каховської міської ради (74800, Херсонська обл., м. Каховка, вул. Панкеєвська, буд. 6; код ЄДРПОУ 02231086)

Про стягнення 60108,00 грн.

 

Встановив: Товариство з обмеженою відповідальністю “Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” звернулось до господарського суду Одеської області з позовною заявою до Управління культури і туризму Каховської міської ради про стягнення 60108,00 грн.

Відповідно до ч.1 ст. 12 ГПК України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного або позовного провадження (загального або спрощеного). 

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (ч. 3 ст. 12 ГПК України).

Частиною 5 статті 12 ГПК України визначено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Однак, положеннями ст. 247 ГПК України визначено, що при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи;  чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Оглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “Газопостачальна компанія “Нафтогаз України”, з урахуванням положень ст. 12 ГПК України, суд дійшов до висновку про відкриття провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Керуючись ст.ст. 12, 166, 167, 176, 234, 247, 250, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд 

УХВАЛИВ:

 

1.Прийняти позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” до розгляду та відкрити провадження у справі №916/645/24.

2.Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи у порядку письмового провадження.

3.Запропонувати відповідачу підготувати та надати до суду і одночасно надіслати позивачеві відзив на позов, оформлений з урахуванням вимог, встановлених  ст.165 ГПК України, протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали суду.

4.Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив із урахуванням вимог ст.166  ГПК України протягом 10 днів з дня отримання відзиву.

5.Встановити відповідачу строк для подання заперечень із урахуванням вимог 167 ГПК України, протягом 10 днів з дня отримання відповіді на відзив.

6.Роз’яснити сторонам про можливість звернення до суду з клопотанням про призначення проведення розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін у строки, визначені ч.7 ст. 252 ГПК України.

7.Роз’яснити сторонам, що 18 жовтня 2023 року введено в дію Закон України №3200-ІХ від 29.06.2023р. щодо обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в ЄСІТС. Відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов’язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Також суд доводить до відома, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 170 ГПК України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

 

Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua

 

Ухвала набрала законної сили  26.02.2024р. та оскарженню не підлягає.

 

Суддя                                                                                 Т.Г. Д'яченко