flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги : Федорченко Олексію Григоровичу (74900, Херсонська область, Каховський район, м. Нова Каховка, вул. Соборна, буд. 51, кв. 19

23 січня 2024, 09:50

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"18" січня 2024 р.

м. Одеса    

Справа № 916/4797/23

 

Господарський суд Одеської області у складі судді Погребна К.Ф. розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін матеріали справи №916/4797/23

За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес Позика" (01133, м. Київ, б.Лесі Українки, буд.26, оф. 411, код ЄДРПОУ 41084239)

до відповідача: Федорченко Олексія Григоровича (74900, Херсонська область, Каховський район, м. Нова Каховка, вул. Соборна, буд. 51, кв. 19, код 3368512656)                               

про стягнення 133                 759,11грн. 

 

ВСТАНОВИВ:

 

Товариство з обмеженою відповідальністю "Бізнес Позика" звернулось до Господарського суду Одеської області із позовом до Федорченко Олексія Григоровича стягнення 133                 759,11грн.

Позов обґрунтовано неналежним виконанням відповідачем зобов'язань за договором № 409560-КС-002 про надання кредиту від 29.11.2021. Позов пред'явлено на підставі ст. 525, 526, 530, 610, 626, 628, 1049, 1050 ЦК України, ст. 193, 197 ГК України, Закону України "Про банківську діяльність".

Ухвалою господарського суду Одеської області від 07.11.2023р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №916/4797/23. Справу вирішено розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у порядку письмового провадження.

Вказаною ухвалою суду було запропоновано сторонам надати у відповідні строки заяви по суті спору, а також роз’яснено сторонам про можливість звернення до суду з клопотанням про призначення проведення розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін у строки, визначені ч.7 ст. 252 ГПК України.

Судом встановлено, що адресою місцезнаходження відповідача згідно відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру є: 74900, Херсонська область, Каховський район, м. Нова Каховка, вул. Соборна, буд. 51, кв. 19.

Згідно ч.1 ст.12-1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", якщо остання відома адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи учасників справи знаходиться на тимчасово окупованій території, суд викликає або повідомляє учасників справи, які не мають офіційної електронної адреси, про дату, час і місце першого судового засідання у справі через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за двадцять днів до дати відповідного судового засідання.

Суд викликає або повідомляє таких учасників справи про дату, час і місце інших судових засідань чи про вчинення відповідної процесуальної дії через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання або вчинення відповідної процесуальної дії. З опублікуванням такого оголошення відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи. 

На виконання положень названого Закону Господарським судом Одеської області вжито заходів щодо належного повідомлення відповідача про розгляд судом даної справи шляхом розміщення оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України.

З урахуванням вищевикладеного, відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи у спосіб, визначений ч. 1 ст. 121 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".

Крім того, за приписами частини 1 статті 9 Господарського процесуального кодексу України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.

Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").

Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що відповідач має доступ до судових рішень та мав можливість ознайомитись з ухвалою суду у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).

Згідно з ч.ч.5, 7 ст. 252 ГПК України ст.252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учассуд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п’яти днів з дня отримання відзиву.

Клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін від учасників справи до суду не надходило.

Водночас суд зауважує, що відповідно до пунктів 3 та 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи, і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Зі змісту ст. 165 Господарського процесуального кодексу України вбачається, що свої заперечення проти позову відповідач може викласти у відзиві на позовну заяву. При цьому, згідно ч. 4                     ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, якщо відзив не містить вказівки на незгоду відповідача з будь-якою із обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, відповідач позбавляється права заперечувати проти такої обставини під час розгляду справи по суті, крім випадків, якщо незгода з такою обставиною вбачається з наданих разом із відзивом доказів, що обґрунтовують його заперечення по суті позовних вимог, або відповідач доведе, що не заперечив проти будь-якої із обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, з підстав, що не залежали від нього.

Відповідач своїм процесуальним правом на подання відзиву не скористався, жодних заперечень проти позову не надав, з огляду на що суд вважає за можливе відповідно до ч.9 ст.165 ГПК України розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

У позовній заяві позивач просить суд витребувати у АТ “УНІВЕРСАЛ БАНК” інформацію, що містить банківську таємницю, а саме: чи випускалася банківська картка № 4441-1144-4789-3478 на ім’я Федорченко Олексія Григоровича (РНОКПП – 3368512656); інформацію про руху коштів (виписку) по банківській картці № 4441-1144-4789-3478 за період з 29.11.2021 року по 06.07.2023 року включно.

Ухвалою від 07.11.2023 клопотання про витребування судом задоволено.

25.11.2023 до суду надійшли витребувані судом документи.

Згідно положень ст. 248 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

У відповідності до ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України, у разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Розглянувши матеріали справи суд встановив.

29.11.2021 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "БІЗНЕС ПОЗИКА" та Фізичною особою-підприємцем Федорченко Олексієм Григоровичем було укладено договір про надання кредиту № 409560-КС-002, шляхом обміну електронними повідомленнями, підписаний у порядку, визначеному ст.12 ЗУ "Про електронну комерцію". 

Товариство з обмеженою відповідальністю "БІЗНЕС ПОЗИКА" 29.11.2021р. направило Фізичній особі-підприємцю Нагорняк Володимиру Миколайовичу, пропозицію щодо укладення кредитного договору №409560-КС-002, яка була прийнята.

Відповідно до п. 1 Договору, кредитодавець надає позичальникові грошові кошти у розмірі 30 000грн., на засадах строковості, поворотності, платності, а позичальник зобов’язується повернути грошові кошти та сплатити проценти за користування кредитом у порядку та на умовах, визначених договором кредиту та правил про надання грошових коштів у кредит. 

Згідно з умовами Договору, сторони визначили, що плата за користування кредитом є фіксованою та становить 1,08048334    процентів    за    кожен день користування кредитом.

Пунктом 2 Договору визначено, що протягом строку кредитування процентна ставка за кредитом, нараховуються на залишок заборгованості по кредиту, наявну на початок календарного дня, за період фактичного користування кредитом, із урахуванням дня видачі кредиту та дня повернення кредиту згідно графіку платежів.

Пунктом 3 Договору встановлений графік платежів, які має здійснювати Позичальник для належного виконання умов Кредитного договору.

Відповідно до п. 5 Договору кредиту Позичальник підтверджує, що він ознайомлений з Договором про надання кредиту та Правилами, текст яких розміщено на сайті Кредитодавця, повністю розуміє всі умови, їх зміст, суть, об'єм зобов'язань та погоджується неухильно дотримуватись їх, та, відповідно, укладає Договір.

Позивач вказує, що свої зобов'язання за договором виконав в повному обсязі, надавши відповідачу кредит в розмірі 30 000 грн. на картку позичальника № 4441-1144-4789-3478, вказаний відповідачем при заповнені анкетних даних в особистому кабінеті, що підтверджується довідкою про видачу коштів.

Також, 30.11.2021 між Товариством з обмеженою відповідальністю “БІЗНЕС ПОЗИКА” як кредитодавцем та Фізичною особою-підприємцем Федорченко Олексієм Григоровичем як позичальником шляхом обміну електронними повідомленнями було укладено Додаткову угоду № 1 до Договору (далі – Додаткова угода № 1), підписану у порядку, визначеному статтею 12 Законом України "Про електронну комерцію".

Згідно з п. 1 Додаткової угоди № 1 Позичальник підписанням цієї Додаткової угоди підтверджує що сума неповернутого Позичальником кредиту (отриманого відповідно до Договору про надання кредиту № 409560-КС-002 від 29 листопада 2021, далі - Договір) становить: 30 000,00 грн.; сума нарахованих та несплачених процентів за користування кредитом становить: 648,30 грн.; сума нарахованої та несплаченої Комісії становить: 4 500,00 грн.

Пунктом 2 Додаткової угоди № 1 передбачено, що     Кредитодавець та Позичальник домовились, що з дати укладення Додаткової угоди: 2.1. Кредит збільшується на 15 000,00 грн. та Кредитодавець, на умовах викладених у Договорі, збільшує суму Кредиту, а Позичальник отримує збільшення суми Кредиту та зобов’язується повернути Кредит збільшений на 15 000,00 грн. грн. у строки та на умовах викладених у Договорі. 2.2. Після збільшення суми Кредиту, загальна сума отриманого (відповідно до Договору та Додаткової угоди) та неповернутого Позичальником Кредиту складатиме 45 000,00 грн.

Згідно п. 3 Додаткової угоди № 1 на дату укладення Додаткової угоди Несплачені проценти, а також Несплачена Комісія вносяться до Графіку платежів (п.6 Додаткової угоди)та підлягають сплаті відповідно до Графіку платежів. 

Після укладення Додаткової угоди та збільшення суми Кредиту: -загальна сума отриманого Кредиту становить: 45 000,00 грн. ( п.2.1 цієї Додаткової угоди); -орієнтовна загальна вартість наданого кредиту: 112 952,03 грн. (п.4 Додаткової угоди). 

Відповідно до п. 5 Додаткової угоди № 1    сторони передбачили, що комісія за зміну умов договору: 2 250,00 грн.

Пунктом 6 Додаткової угоди № 1 передбачено Графік платежів для погашення заборгованості.

Згідно з довідками від 15.07.2023, наданими ТОВ “ФК Елаєнс”, на підставі укладеного з позивачем Договору про надання послуг з переказу грошових коштів (Переказ на карту), 29.11.2021 на картку відповідача № 4441 1144 4789 3478 було перераховано грошові кошти у розмірі 30 000 грн (два платежі по 20 000грн та 10 000грн.).

За інформацією АТ КБ “ПриватБанк” карту № 4441 1144 4789 3478 емітовано банком на ім’я Федорченко Олексія Григоровича (РНОКПП – 3368512656).

За твердженням позивача, свої зобов'язання за Договором він виконав належним чином надав Позичальнику грошові кошти в загальному розмірі 45 000 грн шляхом перерахування на банківську картку Позичальника № 4441 1144 4789 3478, вказану Позичальником в особистому кабінеті при заповнені анкетних даних, що підтверджується довідками про видачу коштів, та копією квитанції. 

Проте, як вказує позивач, в порушення відповідних умов договору та приписів законодавства відповідач не здійснив жодного платежу в рахунок погашення заборгованості. 

Позивач зазначає, що заборгованість відповідача за договором становить 133        759,11 грн., яка складається з 45 000 грн. – сума прострочених платежів по тілу кредиту, 82       009,11грн. – сума прострочених платежів по процентах та 6 750 грн. – сума прострочених платежів за комісією.

Неналежне виконання відповідачем своїх договірних зобов’язань стало підставою для звернення позивача до господарського суду з позовом про стягнення заборгованості.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.205 ЦК України правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. Правочин, для якого законом не встановлена обов'язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків.

За положеннями ч.ч.1,2 ст.207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).

Згідно ст.ст.626,628 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Положення ст.638 ЦК України передбачено, що договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.

Відповідно до приписів ст.639 ЦК України, договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом. Якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася. Якщо сторони домовилися укласти договір за допомогою інформаційно-телекомунікаційних систем, він вважається укладеним у письмовій формі. Якщо сторони домовились укласти у письмовій формі договір, щодо якого законом не встановлена письмова форма, такий договір є укладеним з моменту його підписання сторонами. Якщо сторони домовилися про нотаріальне посвідчення договору, щодо якого законом не вимагається нотаріальне посвідчення, такий договір є укладеним з моменту його нотаріального посвідчення.

Як передбачено ч.1 ст.1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти (частина перша статті 1048 ЦК України).

Частиною другою ст.1054 ЦК України встановлено, що до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.                                 

Як встановлено судом, 29.11.2021 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "БІЗНЕС ПОЗИКА" та Фізичною особою-підприємцем Федорченко Олексієм Григоровичем було укладено договір про надання кредиту № 409560-КС-002, шляхом обміну електронними повідомленнями, підписаний у порядку, визначеному ст.12 ЗУ "Про електронну комерцію". 

Відповідно до п. 1 Договору, кредитодавець надає позичальникові грошові кошти у розмірі 30 000грн., на засадах строковості, поворотності, платності, а позичальник зобов’язується повернути грошові кошти та сплатити проценти за користування кредитом у порядку та на умовах, визначених договором кредиту та правил про надання грошових коштів у кредит.

Згідно з умовами Договору, сторони визначили, що плата за користування кредитом є фіксованою та становить 1,08048334 процентів за кожен день користування кредитом.

Пунктом 2. Договору визначено, що протягом строку кредитування процентна ставка за кредитом, нараховуються на залишок заборгованості по кредиту, наявну на початок календарного дня, за період фактичного користування кредитом, із урахуванням дня видачі кредиту та дня повернення кредиту згідно графіку платежів.

30.11.2021 між Товариством з обмеженою відповідальністю “БІЗНЕС ПОЗИКА” як кредитодавцем та Фізичною особою-підприємцем Федорченко Олексієм Григоровичем як позичальником шляхом обміну електронними повідомленнями було укладено Додаткову угоду № 1 до Договору (далі – Додаткова угода № 1), підписану у порядку, визначеному статтею 12 Законом України "Про електронну комерцію".

Пунктом 2 Додаткової угоди № 1 передбачено, що     Кредитодавець та Позичальник домовились, що з дати укладення Додаткової угоди: 2.1. Кредит збільшується на 15 000,00 грн. та Кредитодавець, на умовах викладених у Договорі, збільшує суму Кредиту, а Позичальник отримує збільшення суми Кредиту та зобов’язується повернути Кредит збільшений на 15 000,00 грн. грн. у строки та на умовах викладених у Договорі. 2.2. Після збільшення суми Кредиту, загальна сума отриманого (відповідно до Договору та Додаткової угоди) та неповернутого Позичальником Кредиту складатиме 45 000,00 грн.

Позивач вказує, що свої зобов'язання за договором виконав в повному обсязі, надавши відповідачу кредит в розмірі 45 000 грн. на картку позичальника № 4441 1144 4789 3478, вказаний відповідачем при заповнені анкетних даних в особистому кабінеті, що підтверджується довідками про видачу коштів та квитанцією. 

Положеннями ст.1049 Цивільного кодексу України передбачено, що позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначеній родовими ознаками, у такій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

Згідно ст.ст.525, 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання мають виконуватися належним чином відповідно до умов договору та Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а при відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання    або одностороння зміна його умов не допускається.

Відповідно до п.1 ст.530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

В порушення відповідних умов договору та приписів законодавства відповідач не здійснив жодного платежу в рахунок погашення заборгованості. Строк виконання зобов’язань за договором не переносився.

Позивач зазначає, що заборгованість відповідача за договором становить 133        759,11 грн., яка складається з 45 000 грн. – сума прострочених платежів по тілу кредиту, 82       009,1 грн. – сума прострочених платежів по процентах та 6 750 грн. – сума прострочених платежів за комісією.

У відповідності до ч. 1 ст.612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив виконання зобов’язання, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом. Порушення зобов'язання є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

В силу вимог ст.625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. 

Перевіривши    здійснені позивачем розрахунок заборгованості відповідача за договором становить 133        759,11 грн., яка складається з 45 000 грн. – сума прострочених платежів по тілу кредиту, 82       009,11 грн. – сума прострочених платежів по процентах та 6 750 грн. – сума прострочених платежів за комісією, суд відзначає правильність та обґрунтованість зазначених розрахунків, відповідно, наявність підстав для стягнення зазначених сум з відповідача.

Відповідачем була припинена господарська діяльність, про що був внесений відповідний запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань .

Частиною 8 ст. 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" передбачено, що фізична особа - підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою.

Відповідно до ст. ст. 51, 52, 598-609 ЦК України, однією із особливостей підстав припинення зобов’язань дня фізичної особи-підприємця є те, що у випадку припинення суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи (виключення з реєстру суб’єктів підприємницької діяльності) її зобов’язання за укладеними договорами не припиняються, а залишаються за нею як фізичною особою, оскільки фізична особа не перестає існувати. Фізична особа-підприємець відповідає за своїми зобов’язаннями, пов’язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном.

Відповідно до вимог ч.1 ст.73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно ч.1 ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

У відповідності до ст.76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Зі змісту ст.77 ГПК України вбачається, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.

Статтею 86 ГПК України встановлено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об’єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності.

Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Частинами ч.ч.1, 2, 3 ст.13 ГПК України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов’язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони (п.87 Рішення Європейського суду з прав людини у справі "Салов проти України" від 06.09.2005р.).

У Рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Надточий проти України" від 15.05.2008р. зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.

Змагальність означає таку побудову судового процесу, яка дозволяє всім особам - учасникам певної справи відстоювати свої права та законні інтереси, свою позицію у справі. 

Принцип змагальності є процесуальною гарантією всебічного, повного та об’єктивного з’ясування судом обставин справи, ухвалення законного, обґрунтованого і справедливого рішення у справі.

Підсумовуючи вищезазначене, суд доходить висновку, що позовні вимоги    Товариства з обмеженою відповідальністю "БІЗНЕС ПОЗИКА" є обґрунтовані, підтверджуються належними та допустимими докази та    підлягають задоволенню.

Судові витрати зі сплати судового збору    за подання позовної заяви    покладаються на відповідачів, відповідно до     приписів    ст. 129    ГПК України. 

Керуючись ст.ст. 129, 232, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, 

В И Р І Ш И В:

 

1.           Позов    Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес Позика" (01133, м. Київ, б.Лесі Українки, буд.26, оф. 411, код ЄДРПОУ 41084239) до Федорченко Олексія Григоровича (74900, Херсонська область, Каховський район, м. Нова Каховка, вул. Соборна, буд. 51, кв. 19, код 3368512656)    – задовольнити повністю. 

2. Стягнути з Федорченко Олексія Григоровича (74900, Херсонська область, Каховський район, м. Нова Каховка, вул. Соборна, буд. 51, кв. 19, код 3368512656) на користь           Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес Позика" (01133, м. Київ, б.Лесі Українки, буд.26, оф. 411, код ЄДРПОУ 41084239) суму прострочених платежів по тілу кредиту в розмірі 45 000 (сорок п’ять тисяч)грн., суму прострочених платежів по процентах в сумі 82        009 (вісімдесят дві тисячі дев’ять)грн. 11коп., суму прострочених платежів за комісією в розмірі 6        750 (шість тисяч сімсот п’ятдесят)грн.    та судовий збір в сумі 2 147 (дві тисячі сто сорок сім) грн. 20 коп. 

 

Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 241    ГПК України.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Відповідно до ст. ст. 254, 256 ГПК України учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов'язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. 

Повне рішення складено    та підписано    18 січня 2024 р. з урахування перебування судді господарського суду Одеської області Погребної К.Ф. з 27.12.2023р. по 12.01.2024р. (включно) у відпустки. 

 

                                     Суддя                                                                                                                                                                                          К.Ф. Погребна