Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"11" грудня 2023 р. |
м. Одеса |
Справа № 916/5208/23 |
Господарський суд Одеської області у складі судді Д’яченко Т.Г., розглянувши матеріали від 28.11.2023 р. за вх. № ГСОО 5791/23
За позовом: Сільськогосподарського виробничого кооперативу “Родина” (68232, Одеська обл., Білгород-Дністровський район, село Плахтіївка, вул. Сонячна, буд. 126; код ЄДРПОУ 03766116)
До відповідачів: Приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу Голубенко Ольги Миколаївни (65011, м. Одеса, вул. Базарна, буд. 74, кв. 3), Товариства з обмеженою відповідальністю “Мрія-Катранка” (68141, Одеська обл., Татарбунарський район, село Лиман (Лиманська с/р), вул. Радужна, буд. 6; код ЄДРПОУ 42409359)
Про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи
Встановив: Сільськогосподарський виробничий кооперативв “Родина” звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою до Приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу Голубенко Ольги Миколаївни, Товариства з обмеженою відповідальністю “Мрія-Катранка” про відміну державної реєстрації припинення Товариства з обмеженою відповідальністю “Мрія-Катранка”, здійснену приватним нотаріусом Голубенко О.М., від 29.06.2022р. запис №1005491110012001792.
Відповідно до ч.1 ст. 12 ГПК України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного або позовного провадження (загального або спрощеного).Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (ч. 3 ст. 12 ГПК України).
Частиною 5 статті 12 ГПК України визначено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Однак, положеннями ст. 247 ГПК України визначено, що при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Оглянувши позовну заяву Сільськогосподарського виробничого кооперативу “Родина”, з урахуванням положень ст. 12, 247 ГПК України, суд дійшов до висновку, що дана позовна заява підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ст. 2 ГПК України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов'язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Положеннями ст. 50 Господарського процесуального кодексу України визначено наступне: якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Згідно з приписами ст. 51 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення третьої особи про розгляд справи, обставини справи, встановлені судовим рішенням, не мають юридичних наслідків при розгляді позову, пред'явленого стороною, яка брала участь у цій справі, до цієї третьої особи або позову, пред'явленого цією третьою особою до такої сторони.
Приймаючи до уваги, що рішення у справі може вплинути на права або обов’язки Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Одеса), суд вважає за необхідне залучити зазначену особу до участі у справі якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів.
Керуючись ст.ст.12, 50, 165, 176, 234 ГПК України, суд:
УХВАЛИВ:
1.Прийняти позовну заяву Сільськогосподарського виробничого кооперативу “Родина” до розгляду та відкрити провадження у справі №916/5208/23.
2.Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
3.Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції України (м. Одеса) (65091, м. Одеса, вул. Розумовська, 37).
4.Підготовче засідання у справі призначити на "15" січня 2024 р. о 11:45. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі судових засідань № 16 (5 поверх), тел. 0(482)307-973.
5.Запропонувати відповідачу підготувати та надати до суду і одночасно надіслати позивачеві відзив на позов, оформлений з урахуванням вимог, встановлених ст.165 ГПК України, протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали суду.
6.Запропонувати залученій третій особі, відповідно до ст. 168 ГПК України надати пояснення щодо позову протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали суду.
7.Викликати учасників справи у підготовче засідання, призначене на 15.01.2024р. о 11:45.
8.Роз’яснити учасникам справи, що 18 жовтня 2023 року введено в дію Закон України №3200-ІХ від 29.06.2023р. щодо обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в ЄСІТС. Відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов’язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Також суд доводить до відома, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 170 ГПК України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Ухвала набрала законної сили 11.12.2023р. та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено та підписано 11.12.2023р., у зв’язку з припиненням роботи КП “Діловодство спеціалізованого суду” згідно наказу керівника апарату господарського суду Одеської області від 30.11.2023р. та відновленням роботи КП “Діловодство спеціалізованого суду” з 08.12.2023р. згідно з наказом голови господарського суду Одеської області від 07.12.2023р.
Суддя Т.Г. Д'яченко