flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги : овариству з обмеженою відповідальністю «Натюр-Агро» (вул. Зелена, 41, с. Семенівка, Каховський район, Херсонська обл., 74843) 2) фізичній особі Кифорук Юрію Андрійовичу (вул. Пушкіна, 130, кв. 57, м. Каховка, Херсонська обл., 74800) 3) фізичній

06 вересня 2023, 14:55

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

 

"04" вересня 2023 р.

м. Одеса  

Справа № 916/3808/23

 

Господарський суд Одеської області у складі судді Бездолі Д.О., розглянувши матеріали позовної заяви вх. № 4321/23 від 30.08.2023 Публічного акціонерного товариства акціонерний банк “Укргазбанк” (вул. Єреванська, 1, м. Київ, 03087) до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю “Натюр-Агро” (вул. Зелена, 41, с. Семенівка, Каховський район, Херсонська обл., 74843) 2) фізичної особи Кифорук Юрія Андрійовича (вул. Пушкіна, 130, кв. 57, м. Каховка, Херсонська обл., 74800) 3) фізичної особи Кифорук Наталії Володимирівни (вул. Пушкіна, 130, кв. 57, м. Каховка, Херсонська обл., 74800) про стягнення 276069,48 грн,  

УСТАНОВИВ:

              

Публічне акціонерне товариство акціонерний банк “Укргазбанк” звернулось до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю “Натюр-Агро”, фізичної особи Кифорук Юрія Андрійовича та фізичної особи Кифорук Наталії Володимирівни, в якій просить суд стягнути солідарно з відповідачів на користь позивача заборгованість за договором про приєднання до Правил надання кредиту клієнтам мікро- та малого бізнесу за Програмою фінансової державної підтримки суб’єктів мікро- та малого підприємництва “Доступні кредити 5-7-9 %” в АБ “Укргазбанк” від 09.04.2020 № 428/2020/ХОД-МСБ в сумі 276069,48 грн, з яких: поточна заборгованість по кредиту в сумі 156708,00 грн; прострочена заборгованість по кредиту в сумі 78356,00 грн; поточна заборгованість по процентам в сумі 2977,48 грн; прострочена заборгованість по процентам в сумі 31395,37 грн; поточна заборгованість по процентам (компенсація процентів за програмою Фонду розвитку підприємництва) в сумі 6632,63 грн.  

Підставою позову позивач визначив обставину неналежного виконання відповідачем-1 своїх зобов'язань за вищевказаним договором в частині повернення кредитних коштів, а також сплати процентів за користування кредитом в повному обсязі та у визначені договором строки, за виконання яких поручились відповідач-2 та відповідач-3, уклавши з позивачем відповідні договори поруки.

Приймаючи до уваги відсутність підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, суд, згідно з ст. 176 ГПК України, вважає за необхідне відкрити провадження у справі № 916/3808/23.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

За змістом ч. 5 ст. 12 ГПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Частиною 3 статті 247 ГПК України передбачено, що при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

При цьому, частиною 4 статті 247 ГПК визначено що у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи: 1) про банкрутство; 2) за заявами про затвердження планів санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство; 3) у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій); 4) у спорах щодо захисту прав інтелектуальної власності, крім справ про стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 5) у спорах, що виникають з відносин, пов'язаних із захистом економічної конкуренції, обмеженням монополізму в господарській діяльності, захистом від недобросовісної конкуренції; 6) у спорах між юридичною особою та її посадовою особою (у тому числі посадовою особою, повноваження якої припинені) про відшкодування збитків, заподіяних такою посадовою особою юридичній особі її діями (бездіяльністю); 7) у спорах щодо приватизації державного чи комунального майна; 8) в яких ціна позову перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 9) інші вимоги, об'єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 3 - 8 цієї частини.

Питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження, відповідно до ч. 1 ст. 250 ГПК України, суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Приймаючи до уваги обсяг та характер доказів у справі, а також враховуючи, що дана справа не відноситься до категорії справ, визначених ч.4 ст. 247 ГПК України, суд вважає необхідним розглядати її у порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

Водночас, відповідно до п.7 ч.2 ст.176 ГПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, зокрема, результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику сторін.

Так, у позовній заяві позивачем було заявлено клопотання, в якому останній просить суд забезпечити участь представника позивача у судових засіданнях при розгляді цієї справи в режимі відеоконференції на базі системи відеоконференцзв`язку “ВКЗ” через особистий кабінет представника в системі “Електронний суд”.    

Відповідно до ч. 1-3 статті 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

З метою забезпечення позивачу ефективної реалізації права на судовий захист, суд вважає необхідним задовольнити вищевказане клопотання позивача та провести засідання суду в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з урахуванням технічних можливостей використання системи відеоконференцзв’язку "EаsyCon".

 

Керуючись ст. 12, 165, 166, 167, 171, 176, 197, 234, 235, 247, 250 ГПК України, суд

 

УХВАЛИВ:

 

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

3. Судове засідання для розгляду справи по суті призначити на  "28" вересня 2023 р. о 14:30. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі судових засідань № 10 (5 поверх), тел. (0482)307-951. 

4. Викликати представників сторін у засідання суду.                            

5. Запропонувати відповідачам подати відзив на позов із урахуванням вимог статті 165 ГПК України та ч.1 ст.251 ГПК України – протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. 

6. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив з урахуванням вимог ч. 4 ст. 166 ГПК України протягом 5 днів з дня отримання від відповідачів відзиву.                                                                                                                                        

7. Встановити відповідачам строк для подання заперечень з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 ГПК України протягом 5 днів з дня отримання від позивача відповіді на відзив.

8. Повідомити сторін про наявність в Господарському суді Одеської області технічної можливості проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду відповідно до ч. 4-5 ст. 197 ГПК України, а також у приміщенні суду згідно з ч. 6-8 ст. 197 ГПК України.

9. Звернути увагу сторін, що при заявлені відповідного клопотання враховувати зазначену можливість проведення Господарським судом Одеської області судового засідання в режимі відеоконференції (як в приміщенні суду, так і поза межами приміщення суду) та повідомляти суд у разі відсутності можливості забезпечити явку представника у судове засідання про конкретні причини, які заважають прийняти участь в судовому засіданні за таких умов.

10. Повідомити сторін, що Господарський суд Одеської області забезпечує учасникам справи реалізацію їх процесуального права бути присутнім в судовому засіданні очно без обмежень.

11. Роз'яснити сторонам про можливість дистанційно надавати суду всі необхідні документи в електронному вигляді на електронну адресу суду (з електронним підписом) через особистий кабінет в системі "Електронний суд" або поштою.

12. Задовольнити клопотання позивача про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду. 

13. Проведення засідань суду в режимі відеоконференції здійснити за допомогою системи відеоконференцзв’язку "EаsyCon" (за вебпосиланням: vkz.court.gov.ua). Забезпечити участь позивача у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення “EаsyCon”.

14.Роз’яснити позивачу, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов’язаний зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв’язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв’язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні. У відповідності до пунктів 8, 45, 49 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 року № 1845/0/15-21, з 01.10.2022 доступ користувачів до сервісу відеоконференцзв’язку ЄСІТС можливий тільки через Електронний кабінет Електронного суду.

15. Інструкції щодо участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення знаходиться за посиланням: https://vkz.court.gov.ua/site/manual.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили 04.09.2023 та оскарженню не підлягає.            

 

Суддя                                                                                                       Д.О. Бездоля