flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги Товариство з обмеженою відповідальністю «ГАВАН ПЛЮС»

15 березня 2023, 16:38

На виконання ч. 2 ст. 12-1 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” № 1207-VII від 15.04.2014 р. Господарський суд Одеської області повідомляє Товариство з обмеженою відповідальністю “ГАВАН ПЛЮС” про постановлення ухвали суду по справі №916/921/23 шляхом розміщення її тексту:

image

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

 

"13" березня 2023 р.

м. Одеса  

Справа № 916/921/23

Господарський суд Одеської області у складі судді Смелянець Г.Є., 

розглянувши матеріали за вх.№959/23 

 

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю “Агротехсоюз” (086, Київська обл., Фастівський р-н, с. Путрівка, вул. Заводська, будинок 2, код ЄДРПОУ 24918458)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю “ГАВАН ПЛЮС” (74900, Херсонська обл., Каховський р-н, м. Нова Каховка, вул. Першотравнева, 17, код ЄДРПОУ 35836889; електронна пошта: agro-gavan@ukr.net)

про стягнення 20 000  грн. 

            

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю “Агротехсоюз”   звернулося до Господарського суду Одеської області з позовом про стягнення з  Товариства з обмеженою відповідальністю “ГАВАН ПЛЮС” 20      000 грн., а також судових витрат, які складаються із судового збору у розмірі 2684 грн. та витрат на надання правової (правничої) допомоги,  детальний розмір яких буде надано додатково у строки передбачені ч. 8 ст. 129 ГПК України. 

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач позбавив позивача права зменшити податкові зобов’язання на загальну суму 20     000 грн. через бездіяльність вчинення відповідних дій, а саме через   відсутність реєстрації розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних, оскільки саме обов’язком покупця (позивача) є зареєструвати розрахунок коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику (продавцю). 

Відповідно до ч. 1 ст. 176 ГПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п’яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Розглянувши матеріали позовної заяви, Господарський суд, із врахуванням при цьому Розпорядження Верховного Суду від 18.03.2022 №11/0/9-22, яким  змінено   територіальну підсудність судових справ Господарського суду Херсонської області на Господарський суд Одеської області,   визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі та розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, оскільки в силу вимог п.1 ч.5 ст.12 ГПК України вказана справа за ціною позову є малозначною.  

Також, позивачем у позовній заяві заявлено клопотання про витребування у Державної податкової служби України (ДПС України) (04053, м. Київ, Львівська пл., 8) письмових доказів, а саме:  інформацію та документальне підтвердження щодо операцій з придбання Відповідачем з податком на додану вартість товарів (за Договором купівлі-продажу № VL.11.21 - 59 від 18.11.2021), податкові накладні за якими були зареєстровані в ЄРПН позивачем за період з 18.11.2021 (включно) по 31.07.2022 (включно), із зазначенням обсягу придбання, сум ПДВ, ІПН, ЄДРПОУ постачальника, покупця, періоду складання податкових накладних, податкові декларації (з додатками) з доказами їх подання; інформацію та документальне підтвердження про те, що відповідачем сформовано податковий кредит (віднесено суми податку до податкового кредиту) за фактом операцій з придбання відповідачем з податком на додану вартість товарів (за Договором купівлі - продажу № VL.11.21 - 59 від 18.11.2021), податкові накладні за якими були зареєстровані в ЄРПН позивачем за період з 18.11.2021 (включно) по 31.07.2022 (включно), із зазначенням конкретних сум податкового кредиту, обсягу придбання, ІПН, ЄДРПОУ постачальника, покупця, періоду складання податкових накладних, дат подання податкових декларацій. 

Обґрунтовуючи заявлене клопотання позивач посилається на те, що ці докази мають значення для вирішення цієї судової справи (можуть підтвердити або спростувати обставини про загальну суму віднесених відповідачем сум ПДВ до податкового кредиту, а отже правильність складення розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 02.06.2022 № 150), а тому є необхідність витребувати їх у ДПС У країни. Задля отримання цих доказів представником позивача надіслано відповідний адвокатський запит до ДПС України, після отримання відповіді вони будуть долучені до справи. У свою чергу, з огляду на позицію ДПС України щодо конфіденційності інформації про платників податків, у наданні інформації може бути відмовлено. У зв'язку з цим є необхідність витребувати ці документи (інформацію) у ДПС України шляхом постановлення відповідної ухвали. 

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Враховуючи, що ТОВ “Агротехсоюз” не надало доказів в підтвердження того, що  останній позбавлений можливості самостійно отримати вказані у клопотанні документи, господарський суд вважає, що відповідне клопотання заявлено позивачем передчасно, що є підставою для відмови у задоволенні клопотання.  

Окрім того, у позовній заяві позивач просить суд залучити до справи як представника та надати повноважному  представнику ТОВ “Агротехсоюз” адвокату Єремову М.С. доступ до електронної справи в підсистемі “Електронний суд”.

Відповідно до ст.ст. 152, 153 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", п. 2.3 рішення Ради суддів України від 12.04.2018р. №16 та вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України №30 від 26.11.2010р. (із наступними змінами та доповненнями), з метою забезпечення обміну електронними документами між судами та учасниками судового процесу, наказом Державної судової адміністрації України №628 від 22.12.2018р. запроваджено тестовий режим експлуатації підсистеми "Електронний суд" у всіх місцевих та апеляційних судах України (пілотних судах).

Відповідно до п.п.1, 2, 3 Розділу ХІ Положення про автоматизовану систему документообігу суду, обмін електронними документами між судом, органами системи правосуддя, фізичними особами та учасниками судового процесу забезпечується засобами підсистеми електронного суду.

Учасники судового процесу за допомогою зареєстрованого електронного кабінету можуть надсилати копії електронних документів іншим учасникам судової справи, крім випадків, коли інший учасник не має зареєстрованого електронного кабінету, подавати позовні заяви та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, а також отримувати судові рішення та інші електронні документи.

Особи, за допомогою зареєстрованого електронного кабінету формують проекти (створюють шляхом заповнення відповідних форм, редагують, долучають), підписують та подають до суду і органів системи правосуддя електронні запити, скарги, пропозиції та інші не процесуальні звернення, що стосуються діяльності таких органів, а також отримують відповідь на них.

Згідно до Положення “Про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи” 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, особам, які зареєстрували Електронний кабінет, суд надсилає документи у справах, в яких такі особи беруть участь, в електронній формі шляхом їх надсилання до Електронного кабінету таких осіб або в інший спосіб, передбачений процесуальним законодавством, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.

Доступ до підсистем (модулів) ЄСІТС, крім вебпорталу, здійснюється за допомогою Електронного кабінету після обов`язкового проходження особою процедури реєстрації або автентифікації. Автентифікація користувача здійснюється на початку кожної сесії роботи в ЄСІТС.

Згідно ч. 3 ст. 56 ГПК України, юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

За приписами ч.1 ст.58 Господарського процесуального кодексу України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Разом з цим, згідно з ч.2 ст.58 ГПК України при розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу.

Повноваження  адвоката   Єремова М.С. на представництво інтересів ТОВ “Агротехсоюз” підтверджуються ордером серія ВК №1066551 від 03.03.2023.

З огляду на викладене, господарський суд надає представнику ТОВ “Агротехсоюз” адвокату Єремову М.С. доступ до електронної справи в підсистемі “Електронний суд”. 

Керуючись ст.ст. 12, 120, 176, 247, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

 

У Х В А Л И В:

1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2.Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження із повідомленням  учасників справи про судове засідання.   

3.Судове засідання щодо розгляду справи по суті призначити на  "23" березня 2023 р. о 15:30.

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі суд. засідань  №16 (5 поверх), тел.0(482)307-957.

4.Відповідачу встановити строк для подання до суду відзиву на позов протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали суду.

5.Позивачу встановити строк для подання до суду відповіді на відзив протягом 7 днів з дня отримання відзиву на позов.

6.Відповідачу встановити строк для подання до суду заперечень на відповідь на відзив протягом 7 днів з дня отримання відповіді на відзив.

7.Повідомити учасників справи про наявність у суду технічної можливості проведення судових засідань в режимі відеоконференції як у приміщенні суду, так і поза межами приміщення суду. 

    

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua

Ухвала набирає  чинності 13.03.2023р. та оскарженню не підлягає.

 

 

  Суддя                                                                                               Г.Є. Смелянець