flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги Товариство з обмеженою відповідальністю “НК “СВІТ-АГРО”

16 лютого 2023, 13:42

На виконання ч. 2 ст. 12-1 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” № 1207-VII від 15.04.2014р. Господарський суд Одеської області повідомляє Товариство з обмеженою відповідальністю “НК “СВІТ-АГРО” про постановлення ухвали суду по справі №916/2529/22 шляхом         розміщення її тексту:

УХВАЛА

про відкладення розгляду справи

"14" лютого 2023 р.

  

Справа № 916/2529/22

Господарський суд Одеської області у складі судді Нікітенка С.В.

При секретарі судового засідання Склезь Ю.В.

розглядаючи у судовому засіданні справу № 916/2529/22

за позовом: Приватного акціонерного товариства “АГРІМАТКО-УКРАЇНА” (01001, м. Київ, вул. Малопідвальна, 12/10, код ЄДРПОУ 30725226), 

до: Товариства з обмеженою відповідальністю “НК “СВІТ-АГРО” (74900, Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. Фабрична, буд. 6, код ЄДРПОУ 42772080), 

про стягнення 2540974,27 грн.

За участю представників сторін:

від позивача - не з’явився;

від відповідача - не з’явився.                

ВСТАНОВИВ

Приватне акціонерне товариство “АГРІМАТКО-УКРАЇНА” звернулось до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю “НК “СВІТ-АГРО” про стягнення суми основного боргу у розмірі 2418019,63 грн, суми пені у розмірі 88307,40 грн, суми 3% річних у розмірі 15303,08 грн та суми інфляційних втрат у розмірі 19344,16 грн, за невиконання умов договору поставки № КОР-467000002 від 09.03.2021.

Ухвалою суду від 17 січня 2023 року закрито підготовче провадження у справі № 916/2529/22. Призначено справу до судового розгляду по суті на 14.02.2023 о 12:00 год. Викликано учасників справи у судове засідання, призначене на 14.02.2023 о 12:00 год.

Приймаючи до уваги неявку у судове засідання представників сторін, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи по суті.                                                  

Разом з тим, суд зазначає, що згідно з приписами ст. 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.

Європейський суд з прав людини щодо критеріїв оцінки розумності строку розгляду справи визначився, що строк розгляду має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.

Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід уважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.

При цьому, Європейський суд з прав людини зазначає, що розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника (рішення Європейського Суду з прав людини у справах Савенкова проти України від 02.05.2013, Папазова та інші проти України від 15.03.2012).

Європейський суд щодо тлумачення положення "розумний строк" в рішенні у справі "Броуган (Brogan) та інші проти Сполученого Королівства" роз`яснив, що строк, який можна визначити розумним, не може бути однаковим для всіх справ, і було б неприродно встановлювати один строк в конкретному цифровому виразі для усіх випадків. Таким чином, у кожній справі виникає проблема оцінки розумності строку, яка залежить від певних обставин.

Враховуючи принцип незмінності складу суду, з огляду на положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини, з метою дотримання розумного строку, суд вважає за необхідне здійснити розгляд справи № 916/2529/22 по суті впродовж розумного строку.

Відповідно до частин першої, другої статті 197 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України) учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. 

Керуючись ст. 120, ст. 197, ст. 202, ч. 1 ст. 216, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, 

ПОСТАНОВИВ:

1. Здійснити розгляд справи № 916/2529/22 по суті впродовж розумного строку.

2. Відкласти судове засідання на 11:00 год. 21 березня 2023 року. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, просп. Шевченка, 29, в залі судових засідань № 11 (5 поверх), тел. 0(482)307-963.

3. Проведення судового засідання, яке призначене Господарським судом Одеської області на 21.03.2023 об 11:00 год., здійснити в режимі відеоконференції за допомогою підсистеми відеоконференцзв'язку (ВКЗ) (доступ до системи за посиланням: (https://cabinet.court.gov.ua).

4. Роз’яснити представнику Приватного акціонерного товариства “АГРІМАТКО-УКРАЇНА”, що відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи” для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв'язку, для роботи із системою відеоконференцзв'язку. 

З 01.10.2022 доступ користувачів до сервісу відеоконференцзв’язку ЄСІТС (надалі – ВКЗ), в тому числі секретарів судових засідань, буде можливий тільки через Електронний кабінет Електронного суду (https://cabinet.court.gov.ua) (надалі – ЕС). Для входу через ЕС необхідно авторизуватися в ЕС за допомогою свого кваліфікованого електронного підпису. Перевірити, щоб в профілі користувача ЕС було зазначено ту саму адресу електронної пошти, що і на сайті ВКЗ, в іншому випадку, змінити зазначену електронну адресу в ЕС. Перехід до ВКЗ виконується за допомогою окремого пункту меню в ЕС – “Відеозв'язок ”. Після натискання зазначеного пункту користувач переходить на сайт ВКЗ авторизованим в обліковому записі.

5. Роз’яснити представнику Приватного акціонерного товариства “АГРІМАТКО-УКРАЇНА”, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо, несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

6. Викликати учасників справи у судове засідання, призначене на 21.03.2023 об 11:00.

7. Копію ухвали суду направити на: 

- електронну адресу представника Приватного акціонерного товариства “АГРІМАТКО-УКРАЇНА”: mitchenko@i.ua;

- реєстраційну адресу Товариства з обмеженою відповідальністю “НК СВІТ-АГРО”: 74900, Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. Фабрична, буд. 6.

 

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua

Ухвала набирає законної сили відповідно до приписів ст. 235 ГПК України та не підлягає оскарженню.

 

Ухвалу підписано 14.02.2023.

 

 Суддя                                                                                      Нікітенко С.В.